۰
  هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.
 • آموزش جامع اپیلاسیون بیکینی (ناحیه تناسلی بانوان) در منزل

  آموزش جامع اپیلاسیون بیکینی (ناحیه تناسلی بانوان) در منزل

  اپیلاسیون یک روش عالی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. اپیلاسیون بیکینی ، زیر بغل، دست و پا و حتی صورت موجب می‌شود که موهای زائد به صورت چشمگیری کاهش پیدا ‌کند. وکس و اپیلاسیون با استفاده از موم ذوب شده، معمولاً داغ و موم‌های سرد انجام می‌شود. موم به سختی موها می‌چسبد سپس با پد مخصوص و نوارهای کوچک پارچه پوشانده می‌شود.

  هنگامی که موم به اندازه کافی به پد و مو چسبید، پد را در یک حرکت سرعتی با زاویه مماس از روی پوست جدا شده و موها از ریشه جدا می شود. اپیلاسیون بیکینی را می‌توانید در سالن های زیبایی و مراکز تخصصی اپیلاسیون و حتی در منزل انجام دهید. داشتن لوازم و مهارت برای انجام یک اپیلاسیون تمیز و بدون نقص ضروری ست. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی آرایار قصد داریم به صورت مرحله به مرحله آموزش اپیلاسیون بیکینی در منزل–آلت تناسلی بانوان بپردازیم. با ما همراه باشید.

  فواید اپیلاسیون ناحیه تناسلی چیست؟

  یکی از متداول ترین سوالات کاربران این است که مزیت های اپیلاسیون ناحیه تناسلی چیست؟

  • سرعت انجام فرآیند از بین بردن موهای زائد بیشتر از دیگر روش هاست.
  • استفاده از اپیلاسیون باعث نرم و لطیف شدن پوست ناحیه می شود.
  • در این فرآیند از هیچ ماده شیمیایی استفاده نخواهد شد.
  • در این روش تمامی موهای ناحیه تناسلی از بین می روند (حتی موهای نازک و کوتاه)
  • بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است
  • این روش با اینکه ممکن است با درد موضعی انجام شود، اما هیچ گاه باعث بریدن یا زخم شدن پوست، نمی شود.

  اندازه مناسب مو برای انجام اپیلاسیون بیکینی چقدر است؟

  اندازه موهای آلت تناسلی بانوان برای انجام اپیلاسیون باید متناسب باشد. طول ایده آل موهای بیکینی اگر از 0.64 سانتیمتر کمتر باشد خیلی کوتاه است و اگر از 1.3 سانتی‌متر بیشتر باشد خیلی بلند است. اگر موهای ناحیه تناسلی بیش از حد کوتاه باشد موم آنها را نمی‌گیرد و اگر بیش از اندازه بلند باشد روند اپیلاسیون بیکینی بسیار دردناک است.

  قبلا از اپیلاسیون بیکینی انجام چه کارهایی ضروری است؟

  1. اگر چند روز به زمان پریود مانده هرگز اپیلاسیون بیکینی انجام ندهید چون زمانی ست که به درد حساس تر هستید.
  2. اپیلاسیون بیکینی در دوران بارداری به دلیل حساسیت و درد توصیه نمی‌شود.
  3. اگر موهای بیکینی خیلی کوتاه است، بگذارید یک یا دو هفته رشد کند. اگر موهای بیکینی خیلی بلند است، آن را با تیغ برقی یا قیچی مناسب کوتاه کنید.
  4. اگر اولین بار است تصمیم به انجام اپیلاسیون ناحیه تناسلی گرفته اید یا آستانه درد شما پایین است 20 تا 45 دقیقه قبل از اپیلاسیون بیکینی از قرص ایبوپروفن با دوز 400 میلی گرم استفاده کنید. ایبوپروفن می تواند درد اپیلاسیون را کاهش داده و به حداقل برساند.
  5. اگر بعد از انجام اپیلاسیون بعد از 4 ساعت هنوز درد دارید می توانید یک ایبوپروفن دیگر مصرف کنید.

  قبل از انجام اپیلاسیون ناحیه تناسلی در منزل حتما ناحیه مورد نظر را لایه برداری کنید. یک پاک کننده ملایم روی ناحیه بیکینی مالیده سپس با اسکراب لایه برداری ملایمی انجام دهید.این عمل را با حرکات دایره ای شکل و بصورت دورانی انجام دهید. سپس می‌توانید با استفاده از ژل آلوئه ورا که آرام بخش هست لایه برداری را انجام دهید.

  بعد از آن با آب گرم کاملا بیکینی را شسته و خشک کنید. انجام پاکسازی و لایه برداری قبل از اپیلاسیون ناحیه تناسلی خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد. لایه برداری لایه بالایی سلولهای مرده پوست را از بین می‌برد و موها را در معرض دید قرار می‌دهد و این امر گرفتن موم را راحت‌تر می کند.

  اپیلاسیون ناحیه تناسلی - اپیلاسیون بیکینی - اپیلاسیون ناحیه تناسلی چیست - بعد از اپیلاسیون ناحیه تناسلی چه کنیم

  لوازم ضروری برای انجام اپیلاسیون ناحیه تناسلی بانوان

  لوازمی که شخص باید برای انجام اپیلاسیون همراه داشته باشد:

  • یک شورت و شلوار نرم و راحت برای کاهش تحریک پوست برای بعد از اپیلاسیون
  • به همراه داشتن دستمال و حوله کاغذی
  • زیرانداز یک بار مصرف
  • دمپایی پلاستیکی
  • روغن بچه و ماسک پوست
  • لوازم مورد نیاز اپیلاسیون کار
  • دستگاه گرم کننده موم
  • موم اپیلاسیون
  • دستکش
  • کاردک

  اپیلاسیون چیست و چطور انجام می‌شود؟

  آموزش مرحله به مرحله اپیلاسیون بیکینی در خانه

  مراحل اپیلاسیون بیکینی در خانه که در ادامه مقاله، به شما شرح می دهیم، باید با دقت تمام انجام شود:

  1. برای اپیلاسیون ناحیه تناسلی استفاده از موم سخت گرم توصیه می شود. استفاده از نوارهای مومی سرد برای اپیلاسیون ناحیه تناسلی می‌تواند دردناک باشد.
  2. می‌توانید موم را با دستگاه موم گرم کن یا مایکروویو گرم کنید.
  3. موم گرم شده را با کاردک مخصوص (چوب اپلیکاتور ) به هم بزنید و روی ساعد خود تست کنید. موم را خوب بهم بزنید تا به اندازه قوام آماده باشد. موم باید به اندازه گرم باشد. از جایی که می‌خواهید شروع کنید پوست را به آرامی بکشید. مثلا می‌توانید از قسمت داخلی ران شروع کنید و به سمت داخلی حرکت کنید و سپس به سمت عقب برگردید.
  4. موم را به اندازه 1 تا 2.5 سانتی متر عرض و 7.6 سانتی متر طول در جهت رشد مو بمالید. لایه های موم نباید خیلی ضخیم باشد.
  5. این کار باعث می‌شود فرآیند کندن مو آسان‌تر و با درد کمتر باشد. پد اپیلاسیون یا پارچه مخصوص را روی موم قرار داده و با ضربه دست به چسبیدن موم و پوست کمک می‌کنیم. بعد از 30 ثانیه مکث وقتی موم سرد و سخت شد . پوست را با دست غالب محکم نگه داشته و با دست دیگر در یک حرکت سرعتی پد را در خلاف جهت رشد موها مماس با پوست می‌کشیم.
  6. سعی کنید موم را با یک حرکت صاف، مانند پاره کردن بانداژ بکشید.
  7. استفاده موم را بطور منظم در بخش های کوچک ادامه دهید. هر وقت لازم بود بین بخش‌ها ، استراحت های کوتاهی انجام دهید. سعی نکنید برای سرعت کار و اتمام آن وکس را در اندازه های بزرگتر روی پوست بزنید. با این کار موها خوب از ناحیه جدا نمی‌شود و پوست دچار صدمه می‌شود.
  8. بعد از به اتمام رسیدن اپیلاسیون ناحیه تناسلی، امتداد خط بیکینی را لمس کنید که موی زائدی باقی نمانده باشد. اگر مویی باقی مانده بود که با موم قابل جداسازی نبود می‌توانید از موچین استفاده کنید. فراموش نکنید اول موچین را با الکل استریل کنید بعد موهای زائد که با موم از بین نرفته است را از بین ببرید.
  9. در انتهای با روغن کودک یا پاک کننده محل بیکینی را به آرامی تمیز کنید. می توانید از ژل آلوئه ورا یا ژل بعد از اپیلاسیون استفاده کنید.

  بعد از اپیلاسیون ناحیه تناسلی چه کنیم؟ (نکات مهم)

  یکی از متداول ترین سوالات کاربران این است که بعد از اپیلاسیون ناحیه تناسلی چه کنیم؟ در ادامه نکات مهمی که برای این موضوع باید در نظر بگیرید را با هم بررسی می کنیم:

  • استفاده از ژل بعد از اپیلاسیون از تحریک و التهاب پوست می‌کاهد. تا چند ساعت بعد از اپیلاسیون بیکینی این ناحیه کمی قرمز خواهد بود که کاملا طبیعی ست.
  • مدت 24 ساعت از تابش مستقیم نور خورشید در محل خودداری کنید.
  • اگر یک روز برای ساحل یا استخر برنامه ریزی کرده اید، بهتر است یک روز قبل اپیلاسیون واژن انجام دهید و به پوست خود چند ساعت زمان بدهید تا آرام شود. خورشید تحریک پوست را بیشتر می‌کند و آب نمک و کلر پوست ناحیه بیکینی را کاملاً می سوزند.
  • بعد از گذشت یک یا دو روز که حساسیت و تحریک پوست از بین رفت یک اسکراب و لایه برداری ملایم ناحیه بیکینی انجام دهید و به آن ناحیه را به آرامی با حرکت دورانی کاملا شستشو دهید.
  • در صورت نیاز هر 3 تا 4 هفته اپیلاسیون ناحیه تناسلی را انجام دهید. سعی کنید برای اپیلاسیون یک برنامه معمول و روتین داشته باشید. اگر بیش از 3 یا 4 هفته بیشتر اپیلاسیون بیکینی را به تعویق بیاندازید موها بسیار بلند شده و اپیلاسیون شما با درد بیشتری همراه خواهد بود. تکرار اپیلاسیون علاوه به کاهش رشد موهای زائد به پوست کمک می کند تا در مقابل درد مقاوم تر باشد.

  اپیلاسیون ناحیه تناسلی - اپیلاسیون بیکینی - اپیلاسیون ناحیه تناسلی چیست - بعد از اپیلاسیون ناحیه تناسلی چه کنیم

  عوارض موم انداختن ناحیه تناسلی چیست؟

  همان طور که می دانید، روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن، وجود دارد و هر کدام نیز عوارض خاص خود را دارد. بهترین پیشنهاد برای شما این است که به سراغ روشی بروید که کمترین عوارض را برای پوست و ناحیه تناسلی شما داشته باشد.

  در گذشته تنها راه برای رهایی از موهای زائد بدن، تیغ بود. اما امروزه با پیشرفت علم، روش های کاربردی تری مانند اپیلاسیون پیشنهاد می شود.

  در این بخش قصد داریم بررسی کنیم که عوارض موم انداختن ناحیه تناسلی چیست.

  1. قرمز شدن: یکی از عوارض موم انداختن ناحیه تناسلی، قرمز شدن است. این مورد نشان دهنده آسیب خاصی نیست و پس از مدت زمانی، این قرمز کم و کمتر می شود.
  2. احتمال رشد موهای زیرپوستی: این عارضه معمولا زمانی رخ می دهد که از موم مناسب استفاده نکرده باشید یا اینکه اپیلاتور شما، مهارت کافی در انجام کار را نداشته باشد. در این صورت پوست شما تحریک شده و باعث رشد موهای زائد می شود.
  3. افزایش دما پوست: یکی از متداول ترین عوارض اپیلاسیون و موم انداختن ناحیه تناسلی، افزایش دمای پوست است. جای هیچ نگرانی نیست و این امر کاملا طبیعی است و به واسطه اپیلاسیون، این جریان رخ می دهد.

  نتیجه گیری

  در این مقاله سعی کردیم تمامی آنچه که شما باید درباره اپیلاسیون ناحیه تناسلی باید بدانید به شما عزیزان شرح دهیم.

  خوشحال می‌شویم که تجربیات و سوالات خود را درباره انجام اپیلاسیون ناحیه تناسلی در منزل با ما از طریق فرم زیر در میان بگذارید. برای مشاوره انتخاب انواع موم و خرید موم اپیلاسیون بیکینی می‌توانید با ما در تماس باشید.

  والوار
  آخرین کلاس آموزش درمان مو