کاشت مژه | اکستنشن مژه

سوالات متداول اکستنشن مژه

سوالات متداول اکستنشن مژه
سوالات متداول اکستنشن مژه

انواع روش های اکستنشن مژه

روشهای-اکستنشن

معرفی مراکز اکستنشن مژه

مراکز اکستنشن مژه

درباره اکستنشن مژه بدانید

درباره-اکستشن

هر آنچه درباره کاشت مژه و اکستنشن مژه باید بدانید

با انواع اکستنشن مژه بیشتر آشنا شوید

اکستنشن-مژه-کلاسیک

اکستنشن مژه کلاسیک

در روش اکستنشن کلاسیک، هر تار مژه اکستنشن روی یک تار مژه طبیعی قرار می گیرد. به همین دلیل علاوه بر پرپشت تر کردن مژه ها، ظاهر طبیعی و استانداردی به آن می دهد.

اکستنشن مژه کلاسیک برای افرادی که ظاهر ساده تری را ترجیح می دهند مناسب است. اکستنشن مژه کلاسیک معمولا حدود سه هفته تا یک ماه ماندگاری دارد. با مشاهده تارهای مژه ای که کج شده اند یا در حال ریزش هستند می توانید برای ترمیم اکستنشن مژه کلاسیک اقدام نمایید.

اکستنشن مژه والیوم

در روش اکستنشن مژه والیوم از متد فن سازی استفاده می شود. فن سازی به این صورت است که انتهای دو یا سه مژه به هم چسبیده می شود و سپس روی یک تار مژه طبیعی قرار می گیرد.

در این تکنیک از تارهای اکستنشن نازک و سبک استفاده می شود. به همین دلیل آسیبی به ریشه مژه ها و همچنین بافت آن وارد نمی کند. سوار کردن چند تار مژه اکستنشن روی مژه های طبیعی به این معنی است که حجم مژه های شما دو تا سه برابر خواهد شد. به همین دلیل چشم ها را کشیده و جذاب جلوه می دهد.

اگر در مورد انجام اکستنشن مژه والیوم مردد هستید، پیشنهاد می کنیم ابتدا نوع کم حجم تر آن را انجام دهید و در صورت تمایل در جلسات ترمیم به حجم آن بیفزایید. اکستنشن مژه والیوم نیز حدود یک ماه ماندگاری دارد.

اکستنشن-مژه-والیوم
اکستنشن-مژه-مگا-والیوم

اکستنشن مژه مگا والیوم

اکستنشن مژه مگا والیوم تکنیکی شبیه به اکستنشن مژه والیوم دارد. با این تفاوت که حجم آن چند برابر است و ظاهری بسیار حجیم و پرپشت برای مژه ها به ارمغان می آورد.

اکستنشن مژه مگا والیوم مناسب افرادی است که مژه های خیلی کم پشتی دارند و می خواهند حجم آن چند برابر شود. در روش اکستنشن مژه مگا والیوم ابتدا مژه ها فن سازی می شوند و سپس روی هر تار مژه طبیعی قرار می گیرد.

گاها در اکستنشن مژه مگا والیوم از 18 تار مژه اکستنشن نیز استفاده می شود. البته مژه ها به حدی نازک و سبک هستند که به بافت طبیعی مژه ها و ریشه آن آسیبی وارد نمی کنند. این تکنیک ماندگاری یک ماهه دارد و بعد از آن باید نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید.

اکستنشن مژه اسپایکی

در روش اکستنشن مژه اسپایکی از تلفیق روش های کلاسیک، والیوم و مگا والیوم استفاده می شود. در این تکنیک از مژه های اکستنشنی استفاده می شود که وزن زیادی نداشته و آسیبی به بافت مژه طبیعی وارد نمی کند.

در عوض، جلوه کاملا زیبا، پرپشت و البته طبیعی را برای مژه ها به ارمغان می آورد. نحوه قرار گیری اکستنشن مژه اسپایکی به فرم و حالت چشم های شما بستگی دارد. با این روش می توان عیب های چشم را نیز برطرف کرد.

در صورتی که تصمیم دارید مژه ها پرپشت اما جلوه طبیعی داشته باشد، باید اندازه مژه ها را از حالت طبیعی بلندتر انتخاب نکنید. اکستنشن مژه اسپایکی نیز حدود یک ماه ماندگاری دارد.

اکستنشن-مژه-اسپایکی
اکستنشن-مژه-هیبریدی

اکستنشن مژه هیبریدی

اکستنشن مژه هیبریدی برای افرادی مناسب است که حجمی بیشتر از سبک کلاسیک می خواهند اما نمی خواهند مثل والیوم زیاد حجیم و پرپشت شود. در واقع اکستنشن هیبریدی ما بین سبک های کلاسیک و والیوم قرار دارد.

در روش فن سازی برای اکستنشن مژه هیبریدی از مژه های خیلی نازک و سبک استفاده می شود. همچنین میزان چسب به کار رفته در آن بسیار کم است.

به همین دلیل می توان گفت که اکستنشن مژه هیبریدی برای افرادی که مژه های فوق العاده نازک و حساسی دارند مناسب است. این روش برای افراد مسن نیز کاربرد دارد و مژه های آنها را طبیعی جلوه می دهد.

اکستنشن مژه گربه ای

اکستنشن گربه ای جلوه زیبایی دارد و حالت خوش فرمی به چشم ها می دهد. در این متد از اکستنشن مژه باید بلندترین تار مژه اکستنشن را سایز 13 در نظر بگیریم. همچنین میزان فر بودن هر مژه نیز باید سایز 30 باشد.

در واقع اکستنشن مژه گربه ای در گوشه های خارجی پلک بلندتر از قسمت میانی و گوشه های داخلی آن هستند. به این ترتیب که اکستنشن مژه در گوشه خارجی سایز 13 دارد و هر چه به سمت گوشه داخلی نزدیک می شویم، یک شماره یک شماره از سایز آن کاسته می شود.

تا جایی که گوشه داخلی چشم باید سایز 8 داشته باشد. برای انجام بهتر کار می توان ابتدا تقسیم بندی مژه را روی پد زیر چشم انجام دهیم.

اکستنشن-مژه-گربه-ای

بهترین مراکز کاشت مژه - اکستنشن مژه

نکاتی در مورد اکستنشن مژه

اکستنشن مژه چیست؟

به اضافه کردن تارهای مژه لابلای مژه های طبیعی، اکستنشن مژه گفته می شود. در واقع اکستنشن مژه فیبرهای مصنوعی است که با استفاده از چسب مخصوص لابلای مژه قرار می گیرند.

اکستنشن مژه دارای اندازه های مختلف است که از سایز 6 تا 18 میلی متر متفاوت هستند. تارهای مژه از لحاظ انحنا و خمیدگی نیز متفاوت هستند.

اکستنشن مژه انواع مختلفی دارد که هر کدام را می توان با توجه به سلیقه و فرم چشم ها انجام داد. اکستنشن مژه معمولا حدوود یک ماه ماندگاری دارد و پس از این زمان باید ترمیم را انجام داد.

اکستنشن-مژه-چیست
نکات-قبل-از-اکستنشن-مژه

نکاتی که قبل از اکستنشن مژه باید بدانید

چشم ها از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، احتمال بروز عفونت و بیماری های چشمی وجود دارد.

به همین منظور توصیه می شود قبل از انجام اکستنشن، دست ها را خوب شستشو داده و ضد عفونی کنید. حتما باید از پرایمر قبل از اکستنشن مژه استفاده شود. از برس مژه یک بار مصرف استفاده کنید و یک برس را به مژه افراد مختلف نزنید.

استفاده از ماسک را فراموش نکنید. از روبالشی های تمیز و بهداشتی استفاده کنید. موچین ها و سایر لوازم خود را پس از هر بار مصرف ضد عفونی کنید.

مراقبت های بعد از اکستنشن مژه

پس از اکستنشن مژه تا 24 ساعت نباید چشم ها را بشویید. زیرا شستشوی صورت و چشم ها باعث خشک نشدن چسب می شود و دوام آن را به شدت کاهش می دهد.

تا 24 ساعت از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید. این کار نیز منجر به سست شدن چسب اکستنشن مژه می شود.

در صورت تمایل به استفاده از ریمل سعی کنید نوع ضد آب را استفاده نکنید. چرا که ریمل های ضد آب یا استخری بسیار سخت تر از ریمل های معمولی پاک می شوند و احتمال ریزش مژه را افزایش می دهند. ترجیحا از ریمل و خط چشم معمولی به جای ضد آب استفاده کنید.

برای تمیز کردن مژه ها می توانید از شامپو بچه استفاده کنید. همچنین هنگام شستوی مژه ها نباید آن را خیلی بمالید. ترمیم اکستنشن مژه را سر وقت تعیین شده انجام دهید. در غیر این صورت ریزش مژه ها افزایش می یابد.

ریموو-اکستنشن-مژه

ریموو اکستنشن مژه

اگر از اکستنشن مژه هایتان چندان راضی نیستید و تصمیم دارید آن را ریموو کنید، هیچ گاه با دست مژه هایتان را نکنید. این کار باعث می شود مژه های طبیعی تان نیز بریزد و برای مدتی بدون مژه باشید.

بهترین راهکار این است که برای ریموو اکستنشن مژه از ریموورهای مخصوص استفاده کنید. شما برای ریموو اکستنشن مژه می توانید به اکستنشن کار مراجعه کنید و درخواست ریموو مژه دهید.

پرسش و پاسخ های رایج

هر چند این عمل به خودی خود اشکالی ندارد، اما چنانچه مانع رسیدن آب به مژه‌ها (هر چند به نحو جزئی) شود و برداشتن آن در هنگام وضو یا غسل ممکن نبوده و یا همراه با حرج و مشقت باشد، جایز نیست. در هر حال، کسی که چنین عملی انجام داده است، چنانچه نتواند در وقت وضو یا غسل آن مانع را بر طرف کند و یا بر طرف کردن آن مشقت داشته باشد، باید به وظیفه غسل و وضوى جبیره‌اى عمل کند؛ یعنى با دست مرطوب، مانع را مسح نماید.

البته، برخی از فقها در این باره می‌گویند، اگر چسب قسمت انتهای مژه را نگیرد و روی پوست نریزد مانع وضو و غسل نیست.

برای انجام اکستنشن مژه از چسب مخصوص استفاده می شود که احتمال دارد عوارضی همچون خارش، التهاب، ورم و قرمزی را برای پلک و چشم ها به دنبال داشته باشد.

اگر اکستنشن مژه توسط فرد ماهر و باتجربه انجام نشود، یا بهداشت به طور کامل رعایت نشود، احتمال بروز بیماری یا عفونت وجود دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم به اکستنشن کار ماهر مراجعه نمایید.

از آنجایی که هر تار اکستنشن مژه یا فن روی یک تار مژه طبیعی قرار می گیرد، با ریختن آن باعث ریزش تارهای مژه می شود. برای این که ریزش مژه کاهش یابد، پیشنهاد می کنیم ترمیم را سر موقع انجام دهید.

برای این که اکستنشن مژه شما ماندگاری بیشتری داشته باشید، باید از چسب مژه مرغوب استفاده کنید. استفاده از چسب مژه ارزان قیمت شاید برای مدت زمان کوتاهی و به ظاهر صرفه اقتصادی داشته باشد، اما در واقع دوام آن بسیار کمتر است و شما مجبور به استفاده مجدد خواهید شد. به همین دلیل توصیه می شود در همان ابتدای کار از بهترین برند چسب مژه استفاده کنید تا نیاز به تمدید مجدد آن و پرداخت هزینه بیشتر نداشته باشید.

برای مراقبت از اکستنشن مژه می توانید راهکارهای زیر را به کار ببرید:

  • تا یک روز پس از انجام اکستنشن مژه از شستشوی چشم ها خودداری کنید
  • تا دو روز از مصرف شوینده برای چشم ها اجتناب کنید
  • تا دو روز رفتن به استخر و سونا را به تعویق بیندازید
  • از مالش چشم ها خودداری کنید
  • چشم های خود را با شامپو بچه یا شوینده مخصوص چشم بشویید
  • از مصرف ریمل و خط چشم ضد آب بپرهیزید

عکس بیش از 20 مدل اکستنشن مژه جدید و شیک

در ادامه عکس بیش از 20 مدل کاشت مژه – اکستنشن مژه جدید و حرفه ای را مشاهده می کنید.

مطالب مرتبط با اکستنشن مژه

ویدئوهای مرتبط با اکستنشن مژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code