بهترین مرکز هایلایت مو | آرایشگاه خوب برای هایلایت

اگر قصد دارید تغییر اساسی در چهره و ظاهر خود ایجاد کنید، یکی از بهترین روش ها رنگ کردن مو است. رنگ کردن مو تکنیک های مختلفی دارد که هایلایت مو از جمله پرطرفدارترین آنها است. هایلایت مو می تواند حس تنوع طلبی شما را پاسخگو باشد و همه توجهات را به سمت شما و موهایتان جلب نماید. هایلایت مو خود متدهای مختلف و زیرمجموعه هایی دارد که از جمله آنها می توان به روش های بالیاژ، آمبره، سامبره و … اشاره کرد. در ادامه این مطلب از سایت آرایار قصد داریم شما را با تکنیک های هایلایت مو و همچنین بهترین مرکز هایلایت مو | آرایشگاه خوب برای هایلایت آشنا کنیم.

هایلایت مو چیست؟

هایلایت مو به معنی ایجاد لایه های روشن لابلای موهای تیره است. این متد رنگ مو از گذشته تاکنون بسیار پرطرفدار بوده است و با نام مش کردن شناخته می شود. در روش قدیمی هایلایت مو فقط از کلاه مخصوص مش استفاده می شود. امروزه اما متدهای مختلفی برای انجام هایلایت مو وجود دارد که یکی از پرکاربردترین و آسان ترین آنها فویل است. امروزه اغلب از فویل برای هایلایت مو استفاده می شود. سوییت مش نیز یکی دیگر از ابزارهای هایلایت مو است. برخی از تکنیک های هایلایت مو مانند بالیاژ نیازی به هیچ ابزار خاصی نداشته و به آن مش در هوای آزاد گفته می شود.

هایلایت مو یک روش تخصصی رنگ و مش است که باید حتما توسط آرایشگر انجام شود. در روش هایلایت مو با فویل معمولا آرایشگر ابتدا فویل را کمی بلندتر از طول مو برش زده و زیر لایه مو مورد نظر قرار می دهد. سپس مواد دکلره که از قبل آماده شده است را روی موها قرار می دهد و فویل را می پیچاند.

قرار دادن فویل زیر لایه مو و همچنین مواد گذاری و نحوه بستن آن به مهارت بالایی نیاز دارد. فویل ها همگی باید تمیز و مرتب روی سر قرار بگیرند. علاوه بر این، غلظت مواد دکلره نیز باید به حدی باشد که فویل پس از مدتی وا نرود یا باز نشود و مواد نریزد. چنانچه مواد را خیلی شل بردارید، احتمال کثیف شدن یا لکه دار شدن موها وجود دارد.

هایلایت-مو-دخترانه
هایلایت-مو-دخترانه

در روش هایلایت مو با کلاه ابتدا باید موها را خوب شانه بزنیم تا هیچ گونه گره ای لابلای آن نباشد و راحت تر از سوراخ های روی کلاه رد شود. سپس کلاه را روی مو قرار داده و خوب فیکس می کنیم. در مرحله بعد باید با استفاده از قلاب، تکه هایی از مو را از درون کلاه خارج کرده و همین کار را برای تمام نواحی سر انجام می دهیم. شما می توانید بسته به حجم مش کلاهی خود، موها را یکی در میان یا پشت هم از داخل سوراخ های کلاه خارج نمایید.

در روش بالیاژ که مش در هوای آزاد نیز گفته می شود، می توان از هیچ ابزار فویل، کلاه یا سوییت مش استفاده نکرد. در واقع این تکنیک به صورت آزادانه و تنها به وسیله قلمو انجام می شود. در این متد اغلب موها از وسط تا پایین رنگ می شوند. نحوه رنگ کردن موها در شیوه بالیاژ بسیار حائز اهمیت است. در این روش باید ابتدا قسمت پایینی مو در نزدیکی گردن و سپس بخش میانی رنگ می شود. در نهایت بخش بالایی مو را رنگ آمیزی می کنیم. می توان بین هر لایه مو یک ورق فویل قرار داد. مزیت استفاده از روش بالیاژ این است که از میانه مو پیاده سازی می شود و نیازی به رنگ کردن ریشه مو نیست. به همین دلیل ساختار مو بسیار سالم و باطراوت خواهد ماند.

همچنین بخوانید: مرکز تخصصی رنگ مو | رنگ و مش در تهران

آموزش هایلایت مو

قبل از انجام این تکنیک رنگ مو نباید از انواع مواد حالت دهنده مو مانند ژل، ماسک مو، سرم های تقویت کننده، اسپری مو، تافت شاین دار و … استفاده شود. موها ترجیحا تمیز و تازگی شستشو داده شده باشند. چرا که پس از رنگ کردن مو نباید تا 72 ساعت موها را شستشو دهید. این کار باعث می شود رنگدانه به خوبی جذب بافت کوتیکول مو نشود و ماندگاری آن کاهش یابد.

یکی از رایج ترین روش های هایلایت مو استفاده از فویل است. برای استفاده از فویل حین هایلایت مو توجه داشته باشید که پایه موها 6 به بالا باید باشد. ابتدا موها را تقسیم بندی کنید. تقسیم بندی موها حین هایلایت مو به این ترتیب است که قسمت جلوی سر به سه بخش و قسمت پشت سر به 4 بخش تقسیم شوند. با کمک یک شانه دم باریک، قسمت های مورد نظر مو را به صورت زیگزاگی دسته بندی کنید. دقت کنید که قطر مو نباید بیش از نیم سانت باشد.

در مرحله بعد کاغذ فویل را به اندازه 5 سانت بیشتر از اندازه موها برش بزنید، لبه بالایی فویل را به اندازه 2 سانت تا بزنید و موهای دسته بندی شده را روی آن قرار دهید. مواد دکلره که از قبل آماده کرده بودید را از فاصله نیم سانتی ریشه روی موها قرار دهید. توجه داشته باشید که غلظت مواد سفت باشد. همچنین نباید مقدار زیادی از مواد را روی موها بزنید تا نشتی پیدا کند.

در مرحله بعد باید فویل را لا بزنید. گوشه های فویل را به سمت داخل تا بزنید. سپس چند تای دیگر به صورت افقی بزنید. می توانید فویل ها را با گیره روی سر فیکس کنید تا باز نشوند. اما اگر تا زدن فویل را به خوبی و کاملا تکنیکی انجام داده باشید، نیازی به گیره نخواهد بود. اجازه دهید مواد دکلره حدود 15 تا 20 دقیقه روی موها بماند و بعد آن را چک کنید. اگر مو به پایه مورد نظر رسیده باشید، آن را شستشو دهید. در غیر این صورت شارژ مواد انجام دهید و پس از 10 دقیقه دوباره چک کنید.

پس از شستشوی موها و به پایه دلخواه رسیدن می توانید رنگساژ را روی موهای مرطوب قرار دهید. با این کار جلوه موها بسیار درخشان و چشم نواز خواهند بود. رنگساژ موها را می توانید هر دو ماه یکبار انجام دهید تا جذابیت خود را حفظ کند.

رنگ-مو-روشن-شمال-تهران
رنگ-مو-روشن-شمال-تهران

ترفندهای هایلایت مو چیست؟

برای انجام هایلایت مو می توان از ترفندهای مختلفی استفاده کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با انواع ترفندهای رنگ و مش آشنا کنیم.

آموزش هایلایت مو با مسواک

اگر می خواهید موهایتان را در منزل هایلایت کنید و در این حوزه تخصص زیادی ندارید، می توانید از مسواک استفاده نمایید. هایلایت مو با مسواک بسیار ساده و سریع است؛ اما به دقت بالایی نیاز دارد چرا که اگر خوب انجام نشود احتمال کثیف شدن نتیجه کار را به دنبال خواهد داشت. برای این کار ابتدا موها را تقسیم بندی کنید. سپس رنگ موی مورد نظر خودتان را آماده نمایید. توصیه ما استفاده از رنگ مو دو تا سه درجه روشن تر از پایه طبیعی موها است. در این روش بهتر است از دکلره استفاده نشود تا موها دچار آسیب دیدگی نشود.

پس از این که ترکیب رنگ مو مورد نظر خود را آماده کردید، مسواک را آغشته به آن کرده و روی موها از بالا تا پایین بکشید. سعی کنید رنگ مو از ریشه موهایتان یک الی دو سانت فاصله داشته باشد. به همین ترتیب، لایه های مورد نظر موهایتان را هایلایت کنید و هر لایه را به آرامی روی لایه دیگر بیاورید تا سایر قسمت های مو آغشته به رنگ مو نشود.

آموزش هایلایت مو با شانه و برس

از آنجایی که این تکنیک رنگ مو نیاز به تبحر بالایی دارد، بهتر است توسط رنگ و مش کار حرفه ای انجام شود. اما اگر از تبحر کافی برخوردار نیستید و می خواهید خودتان در منزل موهایتان را هایلایت کنید، این کار به وسیله شانه یا برس نیز قابل انجام است. برای هایلایت مو با برس یا شانه باید از موهای پشت سر شروع به کار کنید. ابتدا یک دسته کوچکی جدا کرده و سایر موها را با کلیپس ببندید.

پس از این که رنگ موی مورد نظر خود را آماده کردید، برس یا شانه را آغشته به رنگ کرده و روی موها بکشید. بهتر است در مورد محل دقیق هایلایت ها خیلی حساس نباشید؛ چون این روش هایلایت نامتقارن برای شما به ارمغان می آورد که جلوه زیبا و متنوعی دارد. همچنین، فاصله هایلایت از ریشه مو و حجم موهایی که هایلایت می کنید کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

در آرایار بخوانید: انواع مدل مو کوتاهی زنانه و دخترانه جدید

هایلایت جلوی موی سر

این روزها هایلایت جلوی موی سر بسیار ترند شده است و افراد مشهور زیادی نسبت به انجام این مدل اقدام می کنند. این مدل هایلایت مو بیشتر برای افرادی مناسب است که تمایل دارند فرق از وسط باز کنند. در این روش می توان تمام نواحی موی سر را به رنگ طبیعی خود نگه داشت و تنها یک دسته از موهای جلوی سر را دکلره کرد.

برای این کار فقط کافیست دو دسته متقارن از جلوی سرتان جدا کنید. مواد دکلره را آماده کرده و شروع به موادگذاری روی موها کنید. می توانید مواد گذاری را از دقیقا روی ریشه مو انجام دهید یا چند سانت فاصله دهید. مواد دکلره را به کمک قلمو روی موها زده و پس از اتمام کار لای فویل بپیچید تا رنگدانه های مو باز شوند. پس از مدت زمان لازم برای مکث، فویل را باز کرده و موها را چک کنید. در صورت لزوم می توانید مواد دکلره خود را شارژ کنید. پس از شستشوی مواد دکلره از روی سر و خشک کردن آن، موها را رنگساژ نمایید.

هایلایت مو دخترانه

برای هایلایت مو دخترانه راهکارهای بسیاری وجود دارند. یکی از بهترین مدل های هایلایت مو دخترانه این است که روی موهای طبیعی و نچرال انجام شود. یعنی پایه موها به رنگ طبیعی بوده و چند لایت به رنگ تیره مثل قهوه ای شکلاتی روی آن انجام شود. اگر تمایل دارید موهایتان را به کل تغییر دهید اما تغییری که خیلی به چشم نیاید، می توانید از هایلایت مو نسکافه ای تیره استفاده کنید. این رنگ مو دخترانه است و جلوه زیبایی را روی چهره و موها ایجاد می کند.

یکی دیگر از رنگ موهای مناسب برای دخترخانم ها، دودی با تناژ های مختلف است. شما می توانید پایه موهایتان را به رنگ دودی تیره در بیاورید و چند لایت از رنگ مو دودی متوسط روی آن ایجاد نمایید. رنگ مو دودی خاکستری یکی از ترندهای چند سال اخیر است و شما با خیال راحت می توانید آن را انتخاب نمایید.

هایلایت-مو-کاراملی
هایلایت-مو-کاراملی

انواع هایلایت مو روشن

هایلایت مو روشن خود به دو دسته تناژ گرم و سرد تقسیم بندی می شود. برای این که رنگ موهای شما جلوه بهتری داشته باشد، باید به تناژ پوست خود دقت کنید. اگر پوست شما دارای رنگدانه های گرم است، بهتر است رنگ مویتان را نیز گرم انتخاب کنید تا هماهنگی میان آنها به خوبی برقرار باشد. برعکس، اگر پوست شما از تناژ سرد برخوردار است، می توانید رنگ موهایتان را نیز از خانواده سرد انتخاب نمایید.

هایلایت مو روشن را می توانید روی پایه مو روشن یا تیره انجام دهید. همیشه میان رنگ مو پایه و رنگ مو هایلایت باید دو تا سه درجه اختلاف وجود داشته باشد تا نتیجه کار خوب از آب در بیاید. از جمله بهترین گزینه های رنگ مو هایلایت روشن می توان به عسلی، بژ، کنفی، نقره ای خاکستری و … اشاره کرد.

انواع هایلایت مو مشکی و تیره

اگر تمایل دارید به پایه و ریشه موهایتان رنگ نزنید تا سالم و بدون آسیب باقی بماند، ما برای شما ایده های خوب زیادی داریم. شما می توانید انواع رنگ موهای فانتزی یا روشن را متناسب با رنگ پوست خود، روی موهای تیره نیز پیاده سازی نمایید. برای این کار کافیست دنباله موهایتان را دکلره کنید تا آماده پذیرش هر گونه رنگ مو روشن شود. سپس به سلیقه خود می توانید از رنگ موهای فانتزی یا روشن روی دنباله موها به کار ببرید. از جمله بهترین ترکیب رنگ موهایی که می توان برای هایلایت مشکی و تیره انجام داد، رنگ موهای فانتزی مانند صورتی، بنفش، آبی، قرمز، نقره ای و حتی رنگ موهای روشن و غیر فانتزی مانند عسلی، شکلاتی، نسکافه ای، بلوطی و … است.

همچنین بخوانید: بهترین مرکز رنگ مو در تهران کجاست؟

قیمت هایلایت مو چقدر است؟

قیمت رنگ و مش به اندازه و حجم موهای مراجعه کننده بستگی دارد. همچنین هزینه هایلایت مو در آرایشگاه مناطق شمال شهر از مناطق مرکزی یا جنوب شهر متفاوت خواهد بود. معمولا رنگ و مش کار بعد از مشاهده موهای مشتری می تواند در مورد قیمت آن نظر بدهد. علاوه بر این، مدل هایلایت مو درخواستی مشتری و مقدار دکلره یا رنگ موی به کار رفته نیز در قیمت هایلایت مو موثر خواهد بود. به طور کلی، هزینه هایلایت مو از حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان به بالا با توجه به حجم و اندازه موها تعیین می شود.

معرفی بهترین مرکز هایلایت مو

اگر در تهران به دنبال بهترین مرکز هایلایت مو هستید، پیشنهاد می کنیم سری به خانم نوشین علمداری بزنید. سرکار خانم علمداری یکی از بهترین رنگ و مش کارهای محدوده شمال تهران زعفرانیه هستند و سال های زیادی در این حوزه سابقه کار دارند. خانم علمداری مدارک آرایشگری خود را از کشورهای خارجی دریافت کرده اند و به جدیدترین متدهای رنگ و مش روز دنیا تسلط کافی دارند.

جهت هماهنگی و تعیین وقت می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

شماره تماس بهترین مرکز رنگ مو شمال تهران:

09395785889

آدرس آرایشگاه خوب رنگ و مش در تهران:

زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان شادیانه

تلفن تماس متخصص رنگ مو و کوتاهی نوشین علمداری

اینستاگرام مرکز تخصصی رنگ مو

nooshin.hairstylist

همچنین بخوانید: فیلم آموزش انواع ترکیب رنگ مو جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code