راهکارهای جلب رضایت مشتری کاشت و طراحی ناخن

روش های افزایش مشتری و درآمد آرایشگاه کاشت ناخن

ترفندهای جلب رضایت مشتری سالن زیبایی

اگر ناخن کار هستید و نمی دانید چجوری باید مشتریان خود را راضی نگه دارید، پس مشاهده ادامه این ویدیو از سایت آرایار را از دست ندهید. در این آیتم، خانم غزل پرنیان، بهترین مدرس کاشت و طراحی ناخن به ارائه ترفندهایی برای جلب و نگهداری مشتریان کاشت ناخن خواهند پرداخت.

اول از همه سعی کنید مشتریان خود را بیشتر تحویل بگیرید. بخصوص هنگام سوهان کشی سعی کنید با مشتریان خود صحبت کنید و به آنها توجه نشان دهید. 

معمولا اغلب مشتریان هنگام انتخاب نوع دیزاین و طراحی ناخن شما را کلافه خواهند کرد. برای حفظ آرامش بیشتر و همچنین صرفه جویی در وقت پیشنهاد می دهیم هنگام موادگذاری از مشتری خود بخواهید که بررسی ها و انتخاب خود را انجام دهند. معمولا برخی افراد تمایل چندانی به پذیرفتن نظر و ایده شما ندارند. بنابراین حتی اگر طرح و مدل کاشت و طراحی ناخن انتخابی مشتری شما خیلی هم جذاب نبود، سعی کنید به انتخاب وی احترام گذاشته و آن را اجرایی کنید.

به طور کلی، سعی کنید هنگام برخورد با مشتریان بد قلق، طبق خواسته وی عمل و همواره صبوری خود را حفظ کنید. به یاد داشته باشید با نرمی و آرامش شما، مشتریان تمایل بیشتری به مراجعات بعدی خواهند داشت و بهترین نتیجه را از حفظ مشتری دریافت خواهید کرد.

مرکز کاشت و طراحی ناخن شرق تهران
مرکز کاشت و طراحی ناخن شرق تهران

آدرس اینستاگرام بهترین پیج آموزش کاشت و طراحی ناخن

@qazalparnian.nailartist

همچنین در آرایار بخوانید:

بهترین مرکز آموزش کاشت ناخن در تهران

آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی

ناخن کار حرفه ای شرق تهران | آرایشگاه تخصصی کاشت ناخن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code