۰
  هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.
 • چرخه رشد مو و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

  چرخه رشد مو و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

   

  آیا نگران ریزش موهایتان هستید؟ آیا می دانید که ریزش بخشی طبیعی از چرخه رشد مو می باشد؟ همانطور که اکثر ما می دانیم، از دست دادن 50 – 100 مو در یک روز طبیعی است و جای نگرانی ندارد. برای آگاهی و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چرخه رشد مو با ما در سایت آرایار همراه باشید.

  همه چیز در مورد ساختار موی انسان

  به طور کلی مو از دو قسمت تشکیل شده است : فولیکول و ساقه مو. وظیفه ی اصلی فولیکول مو ثابت نگه داشتن مو در پوست یا کف سر است.  ساقه مو نیز قسمت قابل مشاهده مو است که از فولیکول مو رشد می کند.

  چرخه رشد چگونه است؟

  چرخه رشد مو به صورت دوره ای می باشد و از سه مرحله ی اصلی تشکیل شده است که هر کدام وظایف مختلفی دارند.

  مراحل چرخه رشد

  1. آناژن و یا مرحله رشد : با تکثیر سریع سلول های پیاز مو در مرحله آناژن، موها رشد کرده و ضخیم می شوند. این مرحله تا قبل از به خواب رفتن فولیکول های مو، حدود سه تا پنج سال دوام می آورد.
  2. مرحله کاتاژن : این مرحله انتقال است که پیازهای مو پس از رشد فعال برای مرحله استراحت خود را آماده می کنند و حدود یک تا سه هفته طول می کشد.
  3. مرحله تلوژن یا ریزش: این مرحله آخر چرخه رشد است که با استراحت و سپس ریزش مو شروع می شود. فولیکول مو خاموش مانده و ساقه مو رشد نمی کند. در هر مرحله از زمان تا ۱۵٪ از موهای بدن ما در این فاز هستند. این حالت معمولاً حدود سه تا چهار ماه طول می کشد.

  در چه شرایطی می توانیم بگوییم روند رشد مطلوب است؟

  برای رشد مطلوب و سالم مو ، موها باید تا حد ممکن در مرحله آناژن باقی بمانند. حدود ۸۵٪ از فولیکول های مو در یک بزرگسال سالم در مرحله آناژن باقی می مانند.

  چه تفاوتی میان ریزش طبیعی و غیر طبیعی وجود دارد؟

  با وجودی که از دست دادن حدود ۵۰ تا ۱۰۰ رشته در روز امری طبیعی است ، در ریزش غیر طبیعی مو ممکن است دچار ریزش موی حاد و مداوم همراه با درد و خارش پوست سر شوید و یا متوجه بروز تکه های طاسی دایره ای شکل ، نازک شدن مو در قسمت تاج و ناحیه شقیقه و رشد موهای کوچک شوی

  والوار
  آخرین کلاس آموزش درمان مو